Надаємо послуги – укладання тротуарної плитки в Хмельницькому від компанії «Брук Дизайн»:

Як відбувається процес укладання бруківки в Хмельницькому

Підготовка мостіння

При укладці несучих шарів потрібно дотримуватись вимог БНіП 2.0502-85, які створені спеціально для того, щоб забезпечувати міцність, водопроникність та морозостійкість покриття. Ці вимоги представлені у вигляді конструктивно-технологічних рішень,  покликаних забезпечити найкращі функціональні умови експлуатації. Пріоритетним завданням на даному етапі є створення надійної дренажної системи «бруківка-основа-ґрунт».

На стадії проектування повинні бути враховані можливості додаткового водовідведення, зокрема за допомогою дренажної системи чи поверхневого відводу. Потрібно враховувати пропускну здатність системи, і якщо вона менша 0,02 літр/сек на 1 м.кв., то слід включити допоміжний варіант.

Несучий шар може бути представлений у вигляді будь-якого матеріалу, головне, щоб він відрізнявся хорошими дренажними властивостями та морозостійкістю. Зокрема, це може бути дрібний гравій чи щебінь фракції 5-70 мм. На стадії проектування визначається тип дорожнього покриття, і в залежності від цього обирається товщина несучого шару, яка може бути від 15 до 70 см.

Підстилаючий шар стандартно повинен становити 3-5 см, а в якості матеріалу підходить щебеневий відсів фракції 0-5 мм.

Укладання тротуарної плитки в Хмельницькому

«Брук Дизайн», ми надаємо послугу – укладання бруківки Хмельницький, сучасні технології укладання. Монтаж, дизайн, гарантія.

Укладання плитки

Після підготовки підстилаючого шару, можна переходити безпосередньо до укладання тротуарної плитки. Для цього обирається профіль укладання (по рейці, шаблону чи шнурові), а потім рівними рядами виконується укладання бруківки.

Шви при укладанні тротуарної плитки є своєрідними елементами опори і допомагають рівномірно розподіляти навантаження.

⚠️ Зверніть увагу!

При укладанні бруківки слід використовувати камені з різних піддонів одночасно. А для того щоб не забруднити вже готове покриття, рекомендуємо його накривати плівкою.

Трамбування плитки

Після виконання монтажних робіт бруківку в обов’язковому порядку потрібно трамбувати, при цьому шви між підстилаючим шаром и ФЕМ будуть дещо збільшуватись. При трамбуванні поверхня має бути добре очищеною та сухою. Всі дії виконуються, починаючи з країв в напрямку до середини.

Якщо відбувається трамбування кольорових ФЕМ, то використовуються вібраційні плити з спеціальним полімерним покриттям. Робоча маса вібраторів становить 170-200 кг, а сила збудження – 20 КН. Після роботи вібратора бруківка, як правило, дає усадку приблизно 1 см.

Заповнення швів при укладанні бруківки та тротуарної плитки

Фінальною стадією укладання бруківки є заповнення швів, до якого приступають одразу після трамбування. Для заповнення швів традиційно використовують пісок, який поливають водою, а якщо потрібно досягнути більшої щільності, процедуру повторюють кілька разів.

Після заповнення швів обов’язково прибрати залишки піску і можна приступати до експлуатації тротуарної плитки!

Ми пропонуємо професійне укладання бруківки в Хмельницькому.